KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11936042
nr 1193 6042
Ralph Rilton
(1907-2006), Sverige
Oljemålning, "Dubbeljaget", daterad 1947, signerad a tergo, OPD. Olja på duk, 53x64 cm
Ralph Rilton, svensk målare född 1907, död 2006.
Utrop:
500 kr
måndag 16 juli 2018
kl 18:39:14